Szanowni Nauczyciele, Mistrzowie szkolący w Rzemiośle, Uczniowie, Rodzice, Pracownicy szkoły,

14 października obchodzimy dzień Edukacji Narodowej. To święto wszystkich, którzy tworzą szkołę: nauczycieli, mistrzów szkolących w rzemiośle, uczniów, rodziców, pracowników administracji i obsługi.
Każdy z nas rodzi się z naturalnymi pokładami ogromnych talentów. Edukacja otwiera umysł człowieka na świat i daje podstawy, na których budujemy dorosłe życie. Edukacja ma wiele twarzy. Tyle twarzy ilu uczniów jest na świecie, bo edukacja to indywidualna twarz każdego dziecka. Jego Prawo do samookreślenia, ale również wiara nauczycieli i rodziców w potencjał dziecka. Dzięki temu możliwe jest spełnienie w życiu, budowanie społecznej odpowiedzialności i szacunku dla innych. Dzięki edukacji uczeń rozumie świat.
W tym wyjątkowym dniu pragnę złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia i wyrazić uznanie dla Waszej codziennej pracy. Serdecznie dziękuję za Państwa zaangażowanie w opiekę, wychowanie i edukację naszych uczniów. Dziękuję wszystkim za podejmowanie codziennego trudu pracy edukacyjnej, życzliwe słowo, wsparcie, uśmiech i wspólne budowanie wizerunku szkoły.
Konstruktywne wsparcie to podzielanie pasji i zaangażowania wielu osób środowiska szkolnego. To nieustanne podtrzymywanie przekonania, że to co robimy jest ważne. Poczucie misji edukacyjnej pomaga podążać ścieżką obranych wartości, które mobilizują każdego dnia.
Przyjmijcie zatem Państwo życzenia zdrowia, pomyślności, dalszych sukcesów w pracy zawodowej oraz w życiu osobistym. Niech codzienna praca z uczniami przynosi satysfakcję oraz daje wiarę w drugiego człowieka i nadzieję.
Bardzo serdecznie dziękuję i gratuluję nagrodzonym nauczycielom i pracownikom szkoły życząc dalszych sukcesów.

Z pozdrowieniami i wyrazami szacunku
Beata Jagielska Dyrektor szkoły