„Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”!

Przystąpiliśmy do 2 edycji programu profilaktycznego „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”! Program jest częścią projektu MŁODE GŁOWY Fundacji UNAWEZA założonej przez Martynę Wojciechowską. Projekt MŁODE GŁOWY zapoczątkowało badanie „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”, w którym udział wzięło 184 tys. uczniów i uczennic w wieku 10–19 lat ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. Wyniki badania dzieci i młodzieży w ramach projektu MŁODE GŁOWY pokazują skalę problemu. Program profilaktyczny Godzina dla MŁODYCH GŁÓW jest propozycją odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie wśród uczniów i uczennic, rodziców i nauczycieli na otwartą rozmowę o zdrowiu psychicznym. Ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży, a także nauczycieli i nauczycielek w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego podejmowanych według określonych scenariuszy, których zadaniem jest otwarta rozmowa o zdrowiu psychicznym, w tym wzmocnienie poczucia sprawczości wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz pierwsza pomoc psychologiczna oraz higiena cyfrowa i bezpieczeństwo w sieci Program „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” to szansa na rozwijanie świadomości i dbanie o zdrowie uczniów w całej Polsce.