Wyjazd integracyjny

18 września uczniowie klas I i II wybrali się na wspólną wycieczkę do Janowa Lubelskiego. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Hufiec Pracy w Chełmie i Tomaszowie Lubelskim w ramach programu profilaktycznego „Zwariowana olimpiada – profilaktyka na sportowo”. Pod okiem instruktorów młodzież rywalizowała w drużynowych konkurencjach sportowych. Zadania, jakie mieli do wykonania uczniowie, wymagały nie tylko kondycji fizycznej, ale przede wszystkim współpracy w grupie. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń, poprawiły umiejętność komunikacji i współdziałania. Na zakończenie dnia wszyscy spotkali się przy ognisku, aby wspólnie zjeść pieczone kiełbaski. Wyjazd pozwolił na lepsze poznanie się oraz integrację młodzieży.