logo2324

Dzisiaj jest: 21 Lipiec 2024         Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

 

 

 

Wirtualny spacer
pano

lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Licznik odwiedzin

Dzisiaj53
Wczoraj85
Tydzień545
Miesiąc1761
Razem366234

Szkola plakat A3 2024 nowy www

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

image1„SPRAWNY W ZAWODZIE 2024" – III ETAP OGÓLNOPOLSKI

W dniach 14-17 maja 2024 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi odbył się III etap ogólnopolskiego konkursu młodzieży OHP „Sprawny w zawodzie 2024".
Do Gołdapi przyjechali laureaci wszystkich wojewódzkich komend z całej Polski. Lubelską Wojewódzką Komendę OHP reprezentowali uczniowie Szkoły Branżowej Rzemiosł Różnych w Zamościu będący uczestnikami Hufca Pracy w Chełmie : Julia Najda w kategorii fryzjer, Weronika Kuroń w kategorii BHP z elementami prawa pracy.
Kategoria fryzjer obejmowała część teoretyczną, czyli test wiedzy dotyczący zawodu i cześć praktyczną, wykonanie fryzury o tematyce historycznej. Nasza uczestniczka wykazała się ogromną wiedzą uzyskując największą ilość punktów w części teoretycznej, część praktyczna również nie sprawiła jej problemu, zainspirowana serialem „Bridgertonowie" wykonała bardzo ciekawą fryzurą zgodną z tematem tegorocznego konkursu. Dzięki temu znalazła się w czołówce laureatów
Kategoria BHP polegała na rozwiązaniu testu wiedzy z zakresu BHP i prawa pracy. W tej kategorii uczestnicy konkursu reprezentowali bardzo wysoki poziom czego dowodem była pięciokrotna dogrywka o I miejsce. Mimo zaciętej walki nasza reprezentantka okazała się najlepszą z najlepszych i zdobyła I miejsce.
W trakcie pobytu w Gołdapi były również chwile odprężenia. Dla uczestników został zorganizowany wyjazd do Republiki Ściborskiej, czyli ekologicznej osady położonej na kilkunastu hektarach nieskażonej przyrody. To miejsce, gdzie króluje jedność natury i człowieka.
Gołdap i okolice mają liczne walory turystyczne dlatego postanowiliśmy skorzystać z możliwości pobytu na tak malowniczych terenach i zwiedzić ciekawe miejsca. Atrakcje turystyczne jakie mieliśmy okazje zobaczy to Mosty w Stańczyku, są to bliźniacze mosty które są największymi w Polsce, Więżę widokowa w Stańczyku, z której to rozciąga się piękna panorama z widokiem na głęboką rynnę doliny Błędzianki, Puszczę Romincką i rynek w centrum miasta. Gołdap jest również miastem uzdrowiskowym więc spacer promenadą zdrojową i pobyt w tężniach solankowych był okazja do pooddychania zdrowym powietrzem.
Jeszcze raz bardzo gratulujemy Julce i Weronice sukcesu. Jesteśmy z Was dumni.

Most na Stańczykach 1 Most w Stańczykach 3 Republika Ściborska 4