Dzisiaj jest: 19 Kwiecień 2024         Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Nasz Uczeń W Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy O Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy

b_200_200_16777215_00___images_phocagallery_bhp-2012_DSCN1564.JPGW dniu 29 marca br. w Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie odbył się etap regionalny XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych.

Brali w nim udział nasi uczniowie: Mirosław Baran, Rafał Kłonica, Patryk Kieruzel, Paweł Szyper.

Pakiet pytań konkursowych obejmował;

• pytania z zakresu: prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, fizjologii, psychologii, socjologii i ergonomii pracy, postępowania powypadkowego, zasad udzielania pierwszej pomocy, świadczeń powypadkowych oraz ochrony p.poż,

• pytania zawodowe z branż reprezentowanych przez uczestników konkursu.

Uczestnicy Konkursu w regulaminowym czasie 45 min. Rozwiązywali pisemny test, na który składał się zestaw 40 pytań, w tym 20 pytań z prawa pracy oraz 20 pytań z technicznego bezpieczeństwa pracy i pozostałych ww. dziedzin.

W rozgrywce finałowej uczniowie odpowiadali na pytania ustne:

• 4 pytania z prawa pracy,

• 4 pytania z technicznego bezpieczeństwa pracy i pozostałych ww. dziedzin.

• 2 pytania zawodowe

Zwyciężył Mirosław Baran, który kształci się w zawodzie murarz, praktyczną naukę zawodu odbywa w Firmie BUDZAM u Pana Stanisława Kościka. Mirek będzie reprezentował nasze województwo w Ogólnopolskim Finale Konkursu w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie

Pakiet pytań konkursowych obejmował;

• pytania zawodowe z branż reprezentowanych przez uczestników konkursu.

W rozgrywce finałowej uczniowie odpowiadali na pytania ustne:

• 4 pytania z prawa pracy,

• 4 pytania z technicznego bezpieczeństwa pracy i pozostałych ww. dziedzin.

• 2 pytania zawodowe