logosz

szkola01

Ocena użytkowników:  / 0

image0000001EGZAMINY CZELADNICZE

Miło nam jest poinformować, iż nasi uczniowie zdali egzaminy czeladnicze przed Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie z wysokimi ocenami.
Egzamin czeladniczy jest formą oceny poziomu opanowania wiadomości i umiejętności z zakresu zawodu odpowiadającego danemu rodzajowi rzemiosła, określanego w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego. Nasi uczniowie ukończyli naukę zawodu u pracodawców jako młodociani pracownicy oraz odbyli dokształcanie teoretyczne w szkole.
Egzamin czeladniczy przeprowadza się w dwóch etapach: praktycznym i teoretycznym. Etap teoretyczny składa się z części pisemnej i z części ustnej. Etap teoretyczny rozpoczyna się od części pisemnej, która polega na rozwiązaniu testu wyboru. Kandydat udziela odpowiedzi na pytania z zakresu następujących tematów:
•rachunkowość zawodowa,
•dokumentacja działalności gospodarczej,
•rysunek zawodowy,
•zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej,
•podstawowe zasady ochrony środowiska,
•podstawowe przepisy prawa pracy,
•podstawowa problematyka z zakresu podejmowania działalności gospodarczej i zarządzania przedsiębiorstwem
Po wystawieniu ocen z części pisemnej egzaminu rozpoczyna się część ustna, która polega na udzieleniu przez zdającego odpowiedzi na pytania z zakresu następujących tematów:
•technologia,
•maszynoznawstwo,
•materiałoznawstwo.
Etap praktyczny odbywa się u pracodawców. Czas trwania etapu praktycznego nie może być krótszy niż 120 minut i nie może być dłuższy niż 24 godziny łącznie w ciągu trzech dni.

Gratulujemy wszystkim i życzymy sukcesów w dalszym życiu zawodowym.