Dzisiaj jest: 29 Marzec 2024         Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

wiel2020

b_200_200_16777215_00___images_phocagallery_2017_04_wwpp_thumbs_phoca_thumb_l_wpp_43.jpgLaureaci "Konkursu Wiedzy o Powstaniu Zamojskim" w Sejmie RP i Pałacu Prezydenckim.

Uczniowie naszej szkoły w dniu 2 lutego 2017 r. wzięli udział w konkursie poświęconym 75-rocznicy Powstania Zamojskiego.Organizatorem konkursu był Światowy Związek Żołnierzy AK Okręg Zamość, Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu oraz Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, pełniący funkcję Prezesa ŚZŻ AK Okręg Zamość.
Do konkursu przystąpili uczniowie klas pierwszych i drugich.W dniu 1 marca 2017 roku w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu został rozstrzygnięty Konkurs Wiedzy o Powstaniu Zamojskim.Dziewięciu uczniów naszej szkoły otrzymało tytuł laureata. Byli to następujący uczniowie:
Malwina Gmitrowicz kl.1B, Anna Popek 1B, Kacper Krupa 1B, Wiktoria Cios 1A, Marcin Mazurek 2C, Karol Świder 2C, Przemysław Bubiło 2C, Patryk Pacaj 2C, Marcin Wawszczak 2C. Uczniowie wzięli udział w uroczystym rozdaniu dyplomów laureata i w nagrodę zostali zaproszeni na wycieczkę do Warszawy.
Wyjazd do Warszawy odbył się 5 kwietnia 2017 r. w ramach którego uczestnicy zwiedzali gmach Sejmu RP i Pałac Prezydenta, fundatorem wyjazdu był Światowy Związek Żołnierzy Okręg Zamość.Wizyta w Sejmie rozpoczęła się od spotkania z Panem Posłem Sławomirem Zawiślakiem, który bardzo serdecznie nas powitał.Pan Poseł opowiedział nam jak funkcjonuje sejm, jak wygląda praca parlamentarzystów oraz odpowiadał na pytania młodzieży.
Następnie pod kierunkiem przewodnika zwiedzaliśmy siedzibę Sejmu,widzieliśmy salę obrad, bardzo znane drzwi Sali Kolumnowej oraz miejsce gdzie obraduje Senat.Największym przeżyciem dla nas była obserwacja trwających obrad sejmu,spotkanie na korytarzach sejmowych posłów, znanych nam wcześniej tylko z mediów.Widzieliśmy na żywo pracujących dziennikarzy, którzy przeprowadzali wywiady lub zdawali sprawozdania ze swojej pracy.Podczas zwiedzania Sejmu towarzyszył nam Pan Poseł Sławomir Zawiślak, który cały czas odpowiadał na pytania,rozmawiał z nami.
Na zakończenie wizyty zostaliśmy zaproszeni na obiad do stołówki sejmowej, wszystkim bardzo smakowało.
Następnie udaliśmy się do Pałacu Prezydenta.Wizyta W Pałacu Prezydenckim wywarła na nas ogromne wrażenie.Zwiedzaliśmy kolejno Salę Kolumnową, Kaplicę, kolejne pomieszczenia, w których na co dzień pełni swoje obowiązki Głowa Państwa.
Wyjazd do Warszawy był bardzo udany, wszyscy byli zadowoleni, taka lekcja historii na żywo pozostawiła duże przeżycia.
Udział w projekcie patriotycznym jakim był Konkurs Wiedzy o Powstaniu Zamojskim okazał się dla uczniów bardzo cenny i atrakcyjny.