Dzisiaj jest: 26 Kwiecień 2024         Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

b_200_200_16777215_00___images_phocagallery_2016_k-literacki_thumbs_phoca_thumb_l_Finał_(1).jpgII miejsce w etapie ogólnopolskim konkursu literackiego "Miejsce jedyne pod słońcem"

O tym, że warto brać udział w konkursach przekonał się uczeń naszej szkoły – Szymon Gruszkiewicz. W październiku zgłosił swoje opowiadanie na konkurs literacki „Miejsce jedyne pod słońcem”. Organizatorem konkursu była Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP we Wrocławiu i HP w Dzierżoniowie. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie opowiadania zawierającego wydarzenia i przygody, które rozegrały się w miejscach wyjątkowych dla osób biorących udział w konkursie. Na szczeblu wojewódzkim LWK OHP Szymon reprezentujący Hufiec Pracy w Chełmie zajął pierwsze miejsce i jego praca pt. „Adamów” zgłoszona została do etapu ogólnopolskiego. Na tym etapie, spośród autorów 50 najlepszych prac z całej Polski, wyłoniona została szóstka finalistów. Wśród nich znalazł się również Szymon. Finaliści zostali zaproszeni na warsztaty literackie i uroczyste podsumowanie konkursu do Mysłakowic. Trzy dni spędzone u stóp malowniczych Karkonoszy obfitowały w szereg atrakcji. Były warsztaty literackie prowadzone przez poetki - animatorki twórczości literackiej Ziemi Dzierżoniowskiej, zajęcia integracyjne, pokaz tańca flamenco połączony z nauką tego tańca i wieczorek karaoke. Były również wycieczki krajoznawcze, między innymi wycieczka do Karpacza i zwiedzanie Świątyni Wang oraz wycieczka do Kowar, gdzie młodzież mogła zwiedzić niezwykły Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska.
Karkonoskie Tajemnice (3) Karkonoskie Tajemnice (8)
Najbardziej spodobało się jednak młodzieży magiczne miejsce związane z legendami i Duchem Gór, czyli Karkonoskie Tajemnice. Oczywiście najwięcej emocji dostarczył ostatni dzień pobytu, czyli podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Szymon zajął drugie miejsce na etapie ogólnopolskim! Serdecznie gratulujemy! Kolejna edycja konkursu już za rok. Mamy nadzieję, że wezmą w nim udział również uczniowie naszej szkoły.